Pozvánka do Ponorky na sobotu 17.3.

Přijít do Hudebního klubu Ponorka Litvínov v sobotu 17. března 2012 má hned několik důvodů. Jako tradičně u akcí pořádaných kolektivem MCBP, necháme pozvánku na nich:

Tak jo, bude to už rok, co jsme vám naservírovali první koncert pod hlavičkou MCB Productions. Snad jste s akcema spokojený tak jako my a budete nám projevovat svojí důvěru a podporu i do budoucna a budeme se potkávat na dalších a dalších akcích. Abysme oslavili první narozeniny MCB (a v neposlední řadě taky 25 (!!!) narozeniny jednoho člena z našich řad, zpěváka kapel Climax a Assassins – Broumise), rozhodli jsme se uspořádat menší oslavu v našem oblíbeným litvínovským klubu Ponorka.
Jako třetí – trochu smutný výročí se nám nachýlilo 5 let od chvíle, kdy skončil vtelenskej klub Za Vraty. Většina z vás ví, pro ty, co neví – jednalo se o projekt lidí, který si vzali pod křídla bejvalej areál Čajovny Óm ve Vtelně, místa, který bylo pro nás všechny z MCB naprosto kultovní a zásadní. Klub Za Vraty se stal Mekkou undergroundový kultury nejen na Mostecku, ale i v širokym okolí. Poskytoval prostor pro akce od punk-rocku a hardcoru přes metal a alternativní rock až po hip-hop a reggae. Ale předevšim si ten klub všichni pamatujem jako svuj druhej domov, místo, kde sme byli neustále navezlý, vždycky tam bylo s kym pokecat a vždycky probíhaly naprosto nezapomenutelný mejdany. Nechybí vám taky trochu tenhle pocit komunity, kterej Za Vratama fungoval? Nechceme nic vracet zpátky, co proběhlo, proběhlo a všichni sme se někam posunuli. Ale bylo by fajn si teď po 5 letech od konce Vrat aspoň zavzpomínat a třeba vidět aspoň pár známejch ksichtů po letech. Snad to cejtíte taky tak a dorazíte – zkuste dát vědět i dalšim lidem, o kterejch víte, že by se jich tohle výročí mohlo nějak dotýkat.

Ačkoliv se tentokrát budem držet jenom český scény, chystaj se pro vás vystoupení následujících 3 kapel, který v Ponorce buď eště nikdy nehrály a nebo se ukazujou zřídka a na závěr afterpárty v podobě kluků z hip-hop scény, který měly vždycky blízko právě ke zmiňovanýmu klubu Za Vraty:

CLIMAX
Tahle lety prověřená a (nejen) větrem ošlehaná banda z Prahy a z Mostu už si zaslouženě vydobyla celkem pevnou pozici v punkrockovým podsvětí. Ať už se jedná o mejdan v zaplivaným žižkovským baru, velký akce po boku jmen jako Total Chaos, Gewapend Beton, Accused nebo The Unseen, nebo evropský turné, na který už Climax několikrát vyjeli, můžete si bejt jistý, že do vás tyhle kluci nasázej nekompromisní punk ve stylu UK 82 s občasnejma melodickejma výjezdama. V březnu se můžeme těšit i na nový věci z připravovanýho EP. Poprvé v Ponorce! Bude to palba!

BURNING STEPS
Domácí melodickou hardcore skvadru, která letos bude slavit 5 let existence, už jste měli párkrát možnost v Litvínově vidět, namátkou naposled například v listopadu po boku From Our Hands. Kromě toho už BS stihli absolvovat koncerty se zahraničníma kapelama jako Death By Stereo, The Freeze, Birds In Row, Sista Sekunden a dalšíma. V přípravě je novej materiál, kterej by měl vyjít na dvoj-EP letos na jaře. Budou nový songy a rozhodně bude na co se těšit!

MINERAL COLLAPS
Tahle poměrně mladá parta z Českejch Budějovic drtí špinavej a nekompromisní hardcore punk ve starým UK stylu, ze který ale sem tam vyleze i znatelná inspirace současnějšíma kapelama jako jsou například The Unseen nebo Krum Bums. Rozhodně se jedná o syrovej nářez, tak syrovej jako název jejich prvního EP – Punx for punx. Pokud jste z Mostu/Litvínova a tvrdíte, že posloucháte a žijete punk, byla by ostuda tyhle kluky propásnout!

CARDINAL ASSAULT
Mostecký hip-hop seskupení, jehož členové pod jinejma názvama vystoupovali často v klubu Za Vraty a celá tamní scéna jim přirostla k srdci stejně jako nám. Nejenomže kluci vždycky podporovali punk/hardcore scénu, ale hlavně jedou opravdovej rap z mosteckejch ulic, ne žádnou trendy měkotu. Přijďte si poslechnout příjemnou změnu a na závěr koncertu si dát trochu kvalitního hip-hopu!

Bereme tuhle akci jako velkej mejdan, tak doufáme, že se nás sejde co nejvíc a pořádně to oslavíme! Dejte vědět kámošům a doražte! V sobotu 17.3. se na vás budem těšit! MCB Team

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*