Březen 2014 v Ponorce

Tak jako minulý měsíc po zveřejnění plakátové verze programu, Hudební klub Ponorka Litvínov přináší i na březen programový přehled s kratičkými anotacemi a odkazy na jednotlivé interprety a události na Facebooku. Únor znamenal pro Ponorku takové nadechnutí se a proběhlé akce byly vydařenými kulturními zážitky a to jak pro nás v klubu, tak podle ohlasů i pro většinu těch, kteří do klubu v únoru přišli. Březnové akce se poskládaly do jakýchsi bloků. Rozjezd měsíce obstará zastávka punkového turné, pak přijde blok parties s elektronickou hudbou a nakonec další blok koncertů. Z různých důvodů je několik termínů volných a tak se může stát, že se ještě nějaká akce v programu objeví.

 


● KONCERT – pátek 7.3. BOŽKOV TOUR 2014

Pátek 7.3. bude Ponorka patřit punkerum a punkerkám. Litvínovský klub se totiž stal jednou ze zastávek na turné tří punkových kapel z Moravy. Inseminační stanice je kapela s akordeonem z Brna, která sama sebe označila jako tzv. „agro-punk“. Jejich deska Trvalý následky zní dost dobře a některý songy maj vysloveně ‚hitovej potenciál‘. Z Adamova s nimi přijede kapela Veřejná Bezpečnost. Tahle kapela se hlásí ke kořenům punkové subkultury a na jejich tvorbě to je určitě znát. Třetí do party je kapela Werglův Pjos z Moravské Třebové (která sice spadá do Pardubického kraje, ale historicky jde o území Moravy). Z celého trojlístku služebně nejstarší a asi nejznámější kapela, která „propojuje styly punku, rocku a metalu, kde hlavními ingrediencemi jsou plné housle a znějící kytara!“


● PARTY – pátek 14.3. TRPASLIČÍ TEKNO PARTY

Dwarf SoundSystem nejsou v Ponorce neznámým pojmem, protože tu za sebou mají už několik povedených parties, kterými bavili nejednoho příznivce elektronické hudby. Jejich doménou jsou však akce pod širým nebem. Než však opustí uzavřené prostory, připravili na pátek 14.3. právě do Ponorky jednu ze svých posledních parties před návratem do přírody. Jejich sestavu na této party doplní ještě jedno jméno. Z chomutovského kolektivu WCA soundbombers je přijede podpořit a své umění předvést Schalik. Jak už bylo řečeno, ‚trpasličí‘ akce stojí za pozornost a malé jsou jen svým názvem..

 

 


● PARTY – sobota 15.3. DIGITALKILLAZ LIVE!

V sobotu 15.3. se můžete těšit na party plnou ladných elektronických beatů od minimalu po dark techno. Pozvání na tuto akci přijal 600N aka Goon Hackz, producent a live performer zastupující mezinárodní alternativní značku SUBSPORT records & productions. Dalším, kdo se v Ponorce představí bude Goran Gora aka DJ Elfi. Ten bude hájit barvy tNt Record aka Techno Negative. Spolu pak tato dvojice producentů stojí za projektem DigitalKillaz, kdy představí svůj live act set. Doplní je rezidentní Dj Mirus, kterého není potřeba představovat, protože spolu s Dj Fidlushkem mají na svém kontě v Ponorce celou řadu parties s neopakovatelnou atmosférou.

 

 


● PARTY – pátek 21.3. DIRTY BEATS [TIP KLUBU!]

Pátek 21.3. bude v režii místního kolektivu Basstrike Crew a tuhle partu kluků ze severních Čech není v Ponorce potřeba představovat a jejich akce už asi vůbec ne. Kdo na některé z jejich parties v Ponorce byl, ví a také proto byla tahle akce označena jako jeden z březnových Tipů klubu! Vedle pořádajících Djs se můžete těšit na zástupce chomutovských ArA Company, které přijede reprezentovat Dj Azawakk. Pražské Mad Bass Unity pak Dj VirCZ a Mc Binja. Hlavním hostem a očekávanou hvězdou večera pak bude slovenský drum’n’bassový Dj L PLUS, který prorazil i na mezinárodní scéně a třeba jeho remix Rage Against The Machine – Killing In The Name dodnes hrají Djs z celého světa. Těšit se můžete na spoustu energie, síly, hutné basové linky a plnou atmosféru.

 


● KONCERT – sobota 22.3. OSLAVA BADYHO NAROZENIN [TIP KLUBU!]

Oslava Badyho narozenin patří mezi každoroční události, bez kterých by březen nebyl březnem a také proto dostala tahle akce nálepku Tip klubu! Na této akci se potkává celý Litvinoff a poslední roky se tak neděje nikde jinde než právě v Ponorce. Letos se oslavenci blahopřeje v sobotu 22. března. K těmto oslavám neodmyslitelně patří koncerty. Letos bude hlavní hvězdou a tahákem kapela hrající ‚moustache rock´n´roll‘ nebo také ‚hudbu opravdových mužů!‘Kníry. „V sestavě plzeňské skupiny Kníry najdete muzikanty, kteří prošli celou řadou kapel jako např. Tleskač, Požár Mlýna, m.y. music, Sebevrány, Ausgerechnet, wYF#?, Kráva nebo Dispinxies. Těchto sedm novodobých statečných vztyčilo skomírající prapor pravého mužství a prostřednictvím našláplého rock´n´rollu s tříčlennou dechovou sekcí a přesahy do nejrůznějších hudebních stylů.“ Do Ponorky se také novou deskou přijede pochlubit bobcatcore rock’n’roll z Teplic, kapela Schlak.


● KONCERT – pátek 28.3. SPOLEČNÝ KONCERT

V sobotu 28. března se do Ponorky po více než roce vrací stálice mostecké hudební scény, otevřená akustická fúze Zdarr. „Mostecká kapela, a kdo by čekal depresivní, gotickou, naštvaně punkovou nebo undergroundovou partu, byl by vedle jak ten strom. Trochu kabaret (ovšem žádní Dresden Dolls), folkrock, šraml, klezmer i něco cigánštiny, zkrátka třeba world music, nebo taky otevřená akustická fúze či moderní šanson… jak kdo chce.“ O pódium se rozdělí se skupinou Lakuna, což je „kapela z Plzně složená ze zkušených muzikantů produkující dynamickou hudbu opatřenou dobrými texty. Alternativa bez škatulek, a když škatulku, tak šraml šanson.“

 

 


● KONCERT – neděle 30.3. BOŽJE OVČICE SPRING TOUR 2014

Neděli 30.3. si v Ponorce zamluvily kapely Home For Real, Purify My Eyes a Božje Ovčice. Liberecká kapela Home For Real hraje melodický a emotivní hardcore. Purify My Eyes jsou z Prahy a Karlových Varů a hrají metalcore. Božje Ovčice jsou z Chorvatska a hrají hardcore/punk.

 

 

 

 Sledujte program na stránkách klubu či Bandzone, kde je průběžně aktualizován, nebo na Facebooku, kde se objevují všechny novinky a informace z klubu.

Těšíme se na viděnou v klubu.

PonoTeam.