Říjen 2019 v litvínovské Ponorce

Další měsíc se nekompromisně blíží a tak je ta pravá chvíle se na říjnový program Hudebního klubu Ponorka Litvínov podívat trochu blíž. Říjen v Ponorce nabídne tradičně mejdany s elektronickou hudbou od techna přes reggae a jungle až po dramce a samozřejmě koncerty kapel různých žánrů. Pojďme si to projít…


Canine [D] & Kolari [D] v Ponorce
Projekt Koncerty na severu hned po poslední zářijové akci zve do Ponorky ve čtvrtek 3.10. na první akci říjnovou. V litvínovském podzemí se představí dvě německé kapely. Hardcore punková kapela Canine z Frankfurtu a post hardcore kapela Kolari. Pro druhou jmenovanou kapelu půjde o jejich první zahraniční koncert!

Bass Wars: Bass Adventure 3 Warm Up
Na pátek 4.10. do litvínovského klubu připravují ve spolupráci Push a Introtrip v rámci seriálu akcí Bass Wars warm up pro českolipskou akci Bass Adventure 3. Jako headliner přijede hlavní představitel českolipské dnb scény Wossa82 z NorthSpace! O support se pak postarají dvojice Taby a Crank z Basstrike Crew, mostecké duo Standpoint, zástupci osecké Beating mash a samozřejmě za pořádající Introtrip nastoupí Spiritual a Surveyor a také Push.

K25A + Status Praesents v Ponorce
Náhradní termín pro na jaře odložený koncert se našel a tak do Ponorky přijedou v pátek 11.10. zahrát Kurtizány z 25. Avenue a Status Praesents. Kapely se u nás na jednom pódiu sejdou po téměř přesně pěti letech. K25A přivezou „orgie kytarových riffů, temné melodie a chytlavé texty“ znovu po dvou letech a SP svůj mix metalu, hardcore a rapu do litvínovského podzemí vezou znovu po roce a půl. 
● Vstupenky je v předprodeji možné zakoupit na baru klubu vždy ve čtvrtek od 16:00 a v pátek a v sobotu od 18:00, nebo je také nabízí Informační centrum Litvínov, které najdete v zámku Valdštejnů, kde je otevřeno denně od 9:00 do 17:00.

Technologic Fresh Meat
Po zářijovém minimalovém večírku připravilo duo Výroba Euforie trochu netradičně na sobotu 12.10. první podzimní „opravdový techno večer“.  Navíc si naši „euforici“, Dj Mirus a Dj Fidlushek, pozvali hosty, kteří budou vystupovat v Ponorce, jak napovídá už název akce, poprvé. Představí se lounská Djane Mitigma a Dj Corvis z Chomutova.

Zeug [D] + Dreare v Ponorce
Další akce ze série „rozšiřujeme si hudební rozhledy“ v režii projektu Koncerty na severu se v litvínovském klubu uskuteční ve čtvrtek 17.10.. Kapely Zeug z Berlína a pražští Dreare zakončí v Litvínově své společné turné. Obě kapely hrají „instrumentální post / drone / noise styl“

DPK – 20 let pohřbívání
Speciální akce k dvacátému výročí existence takřka místní metalové kapely DPK se uskuteční v Ponorce v pátek 18.10.. DPK zahrají „průřez celou tvorbou od Zrození zla po Děsně přísně krutý krůtí a jeden nejnovější flák“. Jako hosté pak vystoupí hardcore-punková kapela Aso – Naga z Krupky, teplická thrash-core kapela BOB a karlovarská death-metalová kapela Cutterred Flesh.

One Foot Skanking vol.6 w/ Dorsey
Ani na podzim nepřijdete v Ponorce o akce One Foot Skanking. První proběhne v sobotu 19.10. a hlavním hostem šestého pokračování těchto večírků bude vycházející hvězda české reggae scény Dorsey. O support se klasicky postarají chomutovští Imperial Souljahs a bílinští jungle blázni Saigon Project.

Už jsme doma hrají FPB v Ponorce
Parádní záležitost nás čeká v litvínovském podzemí v pátek 25.10.. Letos v květnu vyšla na vinylu v remasterované reedici jediná deska teplické kapely FPB, „jednoho z pilířů československého punku první půle osmdesátých let“, album Kdo z koho ten toho. Při té příležitosti nazkoušela kapela Už jsme doma hromadu songů z repertoáru FPB a s tímto programem přijede také do Litvínova!
● Vstupenky je v předprodeji možné zakoupit na baru klubu vždy ve čtvrtek od 16:00 a v pátek a v sobotu od 18:00, nebo je také nabízí Informační centrum Litvínov, které najdete v zámku Valdštejnů, kde je otevřeno denně od 9:00 do 17:00.

ATMO music v Ponorce
Poslední říjnovou sobotu, 26.10., vystoupí v Ponorce hudební skupina ATMO music. Liberecká skupina, jejíž  hudba „vychází původně z rapu, ale je zasazena do melodických písní, které mají převážně zpívaný refrén“ a tvoří ji raper a textař Hank a od letoška Dj Ask
● Předprodej bude spuštěn během několika dní.

Rock For 50
Živá hudba nás v Ponorce čeká i v neděli 27.10.. V rámci jisté narozeninové oslavy, která ale bude veřejně přístupná, se můžete přijít podívat na vystoupení kapely Jolly Joker and the Plastic Beatles of the Universe, které podpoří více či méně tajemstvím opředené kapely Female Seeds a R50. Celý večer bude moderovat místní básník a moderátor Em Rudenko a o afterparty se pak postará Dj Fanouš Volkom.


Právo na změny v programu si vyhrazujeme. Pro aktuální informace sledujte především náš profil na Facebooku nebo naše webové stránky na adrese www.ponorka-litvinov.cz, případně profil na Bandzone.cz na adrese: www.bandzone.cz/klub/ponorkalitvinov

Klub je pravidelně otevřen každý čtvrtek od 16:00 a v pátek a v sobotu od 18:00. A samozřejmě při akcích v týdnu.

Za případné sdílení a další šíření děkujeme a těšíme se na vaši návštěvu.

Hudební klub Ponorka Litvínov

2019-10_pono