Říjen 2013 v Ponorce

ponologo1-jpg Je před námi poslední zářijový víkend a upoutávky na jeho program v Hudebním klubu Ponorka Litvínov, tedy jak na páteční party DRUM STORM vol.6 with Qo, tak sobotní koncert BARB WIRE DOLLS, NICK CASH a SPÍNACÍ ŠPENDLÍK, budou následovat, ale je to správný čas si shrnout, co nás čeká v suterénu Citadely v měsíci následujícím.

THE CHANCERS NA SEVERU

Hned v pátek 4. října v Ponorce vystoupí legendární pražská ska kapela s mezinárodním obsazením THE CHANCERS. Už patnáct let tenhle původně jedno-koncertní projekt brázdí po českých i zahraničních pódiích a konečně se předvedou i v Litvínově. A ač je to neuvěřitelné, půjde o jejich vůbec první vystoupení na Mostecku! Sekundovat jim bude litoměřická ska-reggae partička SKAŽENÁ SKARLET. After-party samozřejmostí.  Velmi slibný začátek měsíce.

ROCK IN SUBMARINE

Sobota 5. října bude v Ponorce také patřit koncertu, ale sáhneme do jiného soudku. Poměrně těžce žánrově zařaditelná temná litvínovská kapela FIREBAT si pozvala rock-metalovou kapelu ZETT z Teplic. Obě kapely spojují kořeny v metalové hudbě a také klávesy a dívčí zpěv. Druhá jmenovaná kapela prý navíc disponuje dvanáctiletým bubeníkem.

ESSENSION PARTY

Své místo má v Ponorce jisté také elektronická hudba. V pátek 11. října se můžete těšit na party v produkci SUBSPORT RECORDS production & MECHANICAL BORDELZ sound crew. Konkrétně se představí ELFI aka GORAN GORA, 600N aka GOON HACKZ, KATTO TEKNOLOGY nebo SPEX aka GAMEBITCH. Takže techno, minimal, psytech, hardtech, tekno, frenchcore, tribecore atd. Vyčerpávající informace o této akci naleznete v události na Facebooku.

KARNEVAL 2013

Sobota 12. října bude patřit karnevalu. Aspoň v litvínovské Ponorce. Loni šlo o vydařený večírek plný vtipných masek a ne jinak tomu snad bude i letos. O hudební doprovod se postará legendární Psycho Team. Stejně jako minulý rok nejsou masky nijak žánrově omezeny a kreativitě se meze nekladou a navíc proběhne vyhodnocení masek o více či méně hodnotné ceny a dort.

PLEXIS × APPLE JUICE × S.O.S.

Po elektro-víkendu se vrátí kytary. V pátek 18. října se do Ponorky vrátí po půldruhém roce další z legendárních kapel české (nejen punkové) hudební scény. PLEXIS snad ani není potřeba nijak zvlášť představovat. Spolu s touto „pražskou punkovou sebrankou okolo Petra Hoška, notorického vymetače večírků, založenou už v roce 1984“, se představí (ne tak úplně) pražská kapela APPLE JUICE a STAMP OUT SYSTEM z Libořic.

PIPES AND PINTS V PONORCE

Po necelých třech letech se v sobotu 26. října vrací do litvínovské Ponorky (jako tip klubu) vynikající kapela PIPES AND PINTS. Přestože tahle kapela existuje teprve sedm let, už za sebou zanechala v hudebních vlnách nesmazatelnou stopu. Jejich loňská deska Found and Lost patřila mezi to nejlepší, co se na české hudební scéně urodilo. Punkrock – a u PIPES AND PINTS charakteristický a neodmyslitelný zvuk dud – u kterého se nedá jen tak stát. Stejně jako před třemi lety se o pódium rozdělí s teplickými THE SEEGERS. Tehdy šlo v Ponorce o jeden z nejvydařenějších večírků, povede se to i letos?

Přehled programové nabídky na říjen 2013 v Hudebním klubu Ponorka Litvínov je podle všeho pestrý a bohatý a přesto není úplně kompletní. Sledujte program na stránkách klubu, Facebooku nebo Bandzone, kde je průběžně aktualizován.

Hudební klub Ponorka Litvínov se těší na vaši návštěvu.