Květen 2019 v litvínovské Ponorce

Další měsíc to má letos „spočítaný“ a tak si pojďme představit program toho následujícího. Také v květnu 2019 na vás v Hudebním klubu Ponorka Litvínov čeká snad poměrně pestrý program. Koncerty domácích i zahraničních hudebních skupin, klubové noci s rovným i zlomeným beatem, projekce a samozřejmě pravidelné čtvrteční posezení či aktivní odpočinek u stolního tenisu nebo stolního fotbálku. Co konkrétně nás v květnu v našem klubu čeká? Tady je nabídka.


Minimal Elements vol. 2
Květnový program v Ponorce rozjede v pátek 3.5. party, kterou připravili kluci z Výroby Euforie. Dj Fidlushek a Dj Mirus připravili druhé pokračování klubové noci Minimal Elements. Večírek „na vlnách minimalu, deephousu, deeptechu, techhousu a pocitové underground elektroniky“. Vedle už zmíněných euforiků vystoupí Carlos Rey a sestavu doplní Helix, známější asi jako dnb Dj CubaLibre, který se však tentokrát bude prezentovat rovným beatem.

Sorry Holka, Cigarette Syndrome & Shadow Of Television
První květnový koncert se v našem podzemním klubu uskuteční v sobotu 4.5.. Představí se hned tři kapely, včetně zahraničního hosta. Poprvé v Ponorce vystoupí „slovenská punková (skejtová) úderka Shadow of Television. Pokud máš rád Fidlar tak je tohle to pravý!“ Z Prahy přivezou „pořádnou dávku špinavýho grunge“ Cigarette Syndrome a sestavu téhle akce doplňuje teplická „vazbící a hlučící“ kapela Sorry Holka, která celý tenhle večer připravila.

DNO + Low Sun [CAN] v Ponorce
Netradičně se ve čtvrtek 9.5. v Ponorce uskuteční koncert. Litvínovské podzemí poskytne azyl dvěma kapelám, které společně křižují Evropou. Představí se kanadská post-metal-hardcore dvoučlenná kapela Low Sun a post-metal-crust kapela DNO z Orlové. Ta navíc přiveze svou novou desku, která jim vyšla doslova před pár dny. Akce patří do série koncertů, které v Ponorce pořádá projekt Koncerty na severu.

DNB Production Night
Pátek 10.5. bude patřit příznivcům a příznivkyním „zlámanýho beatu“. Seriál dnb parties Bass Wars v květnu vystřídá v Ponorce akce nazvaná DNB Production Night. Kluci z Drum And Bass Production Crew připravili do našeho klubu mejdan, jehož hedlinerem je BEESU, „reprezentant Let It Roll a X-Massacre, promotér a Dj především tvrdého neurofunkového a deep proudu drum’n’bass scény“. Z řad DBPC se představí HOOW HOE, THOMAS, SCARF, TRES:T a RESET a prostor dostane i akci spolupořádající a hlavně domácí Push.

Adalbert [SK] v Ponorce
Prodloužený víkend zakončí v sobotu 11.5. v Ponorce koncert zahraniční kapely. Litvínovskému publiku se představí slovenská kapela Adalbert. „Sólový projekt Vojtěcha Štědroně. Živě vystupuje vystupuje s kapelou. Pro hudbu Adalbert jsou typické temné melodie v alternativně rockovém hávu s vlivy post-rocku, post-punku a také elektronické hudby. V roce 2017 předskakovala kapela skupině Placebo a loni vydala debutovou desku nazvanou Ghost.

Until We Die-Tour 2019 / Litvinov
Metalové koncerty v Ponorce poměrně pravidelně pořádá mostecká thrashmetalová kapela Sixth Dimension. V pátek 17.5. se v našem podzemí po jejich boku představí hned dva německé metalové soubory. Groove metalová kapela Blindgänger z Lipska a thrash metalová kapela TYSON z Kielu.

Laco Deczi & Celula New York v Ponorce
Laco Deczi & Celula New York se v sobotu 18.5. po roce a půl vrací do Ponorky. Legendární a fenomenální trumpetista Laco Deczi se svou kapelou je zárukou „kvalitního kulturního zážitku“ a protože je atmosféra v našem podzemním klubu vždy úžasná, rád se k nám vrací.
● Vstupenky je možné zakoupit na baru klubu vždy ve čtvrtek od 16:00 a v pátek a v sobotu od 18:00, nebo je také nabízí Informační centrum Litvínov, které najdete v zámku Valdštejnů, kde je otevřeno denně od 9:00 do 17:00.

► BIO SKLEP
Na plakát se to sice nevešlo, ale Dáša Fuchsová Entertainment zve také v květnu do Ponorky na další projekci podzemního kina BIO SKLEP. Přijďte se podívat v úterý 21.5. na „pseudodokument o tom, kterak se hodní chlapci z ČVUT stali průkopníky české hudební anarchie a poté i klasiky, kteří zkultovněli až v dalekém Japonsku“.

Dj Wich v Ponorce | support: Dj Jorge Naipes & Dj Bart
Po roce a čtvrt od neskutečně povedeného večírku se v pátek 24.5. do Ponorky vrací „jeden z nejslavnějších a nejúspěšnějších Djs česko-slovenské hip-hopové scény“ DJ Wich. Společně s ním se o atmosféru budou starat Dj Bart a především DJ Jorge Naipes z BACKinTIMES Labelu, který za tímhle mejdanem stojí.

Jejda B-Day: Le Bain de Maid * Restriction * eá v Ponorce aneb Jéňa slaví narozeniny
„Plešatá barmanka“, „nerudnej barman“ nebo taky „náš Jéňa“ nebude 31.5. v Ponorce za barem tak, jak jste zvyklí, protože slaví další sedmadvacátý narozeniny tím nejlepším způsobem. Koncertem v „nejlepším místním sklepě“. Tentokrát si jak sobě tak vám zkusí udělat radost a rozšířit si obzory třemi západočeskými kapelami. Během večera vystoupí chebská post rock-screamo kapela Le Bain de Maid, která z téhle sestavy v Ponorce už hrála, ale tehdy jako náhradník. Z Ostrova, toho od Varů, přijede zahrát hardcorepunková kapela Restriction. No a z některé ze západočeských obcí Suchá se dorazí představit math-rocková kapela


Právo na změny v programu si vyhrazujeme. Pro aktuální informace sledujte především náš profil na Facebooku nebo naše webové stránky na adrese www.ponorka-litvinov.cz, případně profil na Bandzone.cz na adrese: www.bandzone.cz/klub/ponorkalitvinov

Klub je pravidelně otevřen každý čtvrtek od 16:00 a v pátek a v sobotu od 18:00. A samozřejmě při akcích v týdnu.

Za případné sdílení a další šíření děkujeme a těšíme se na vaši návštěvu.

Hudební klub Ponorka Litvínov

2019-05_pono