Únor 2014 v Ponorce

ponologo1-jpg Hudební klub Ponorka Litvínov po zveřejnění plakátové verze únorového programu přináší také přehled s krátkými anotacemi a odkazy na události na Facebooku. Po skromném lednovém rozjezdu se i v únoru nachází několik volných víkendových termínů, přesto je únorová nabídka Ponorky poměrně pestrá a vlastně všechny akce si zaslouží pozornost. Vedle ne úplně obvyklých akcí, jakými jsou autorské čtení a křest básnické sbírky nebo ples klubu, nabízí únorový program party z oblíbené série Drum Storm s nepřehlédnutelnými hosty a také několik koncertů kapel napříč žánry a od undergroundu vlastně až po ‚hudební mainstream‘.

 


KŘEST KNIHY: EM RUDENKO – MÉ RANNÍ PROHRY..  – pátek 7.2. 070214_pono

Kdo se v Litvínově aspoň trochu zajímá o kulturní dění, musel se už někdy setkat s dvojicí místních umělců vystupujících pod pseudonymy Em Rudenko a Xavier Baumaxa. Em Rudenko koncem loňského roku vydal sbírku básní Mé ranní prohry.. a ta bude také hlavním tématem této akce. V rámci ‚litvínoffského‘ křtu audiosbírky poezie ukrajinského básníka se bude z této sbírky číst  a vedle autora zarecituje i zmiňovaný Xavier Baumaxa a možná i další, kteří se podíleli na vzniku audio stopy této sbírky. Chybět nebude ani hudební doprovod, ale konkrétní a podrobnější program celé akce je opředen tajemstvím. Nezbývá než v pátek 7.2. dorazit do Ponorky, zvlášť když je vstup ZDARMA!

 


PLES PONORKY – pátek 14.2. 140214_pono

Plesová sezóna je v plném proudu a tak si svůj ples naplánoval i klub Ponorka. Společenská událost nejen pro partnery, podporovatele a štamgasty klubu. Hlavním cílem Plesu Ponorky je především zábava, takže i když je vyžadován společenský úbor, modní policii čekat nemusíte a už jinde viděný oblek nebo šaty překážkou rozhodně nebudou. Těšit se ale můžete na tombolu a samozřejmě hudbu k tanci i poslechu a o tu se postará litvínovská kapela Víkend, kterou můžete znát z narozeninových večírků a hospodských zábav a jejíž repertoár je velmi pestrý.

 


IMODIUM – VALERIE TOUR 2014 – sobota 15.2. 150214_pono

První regulerní koncert v roce 2014 se v Ponorce odehraje opravdu až v polovině února, kdy do litvínovského klubu darazí broumovská rocková kapela Imodium v rámci tour k jejich aktuální desce Valerie. Imodium není na pódiích žádným nováčkem a od svého vzniku v roce 1999 šla za svým cílem a dnes patří ke stálicím klubové scény. Kapela má na svém kontě i několik hudebních ocenění ať už v kategorii Objev roku nebo Videoklip roku. Lokální scénu bude zastupovat mladá rocková kapela Žádný Směr z nedalekých Teplic, která má vše teprve před sebou, ale jde své budoucnosti cílevědomě naproti.

 


METALBOŘÍ 2 – pátek 21.2.   210214_pono

Po roce se do Ponorky vrací grind-metalová přehlídka především kapel z Podkrušnohoří. Festival Metalboří ve své zimní klubové verzi. Příznivci extrémnějších hudebních žánrů si přijdou na své v druhé polovině února právě v Ponorce. Hlavním tahákem bude mostecká electro-grind legenda Contrastic. Tahle kapela vznikla už před dvaceti lety a loni se po několikaleté odmlce vrátila na pódia. Program tohoto večera je však plný dalších jmen a tak aspoň ve zkratce výčet kapel, které se na druhém Metalboří v Ponorce představí: DPK death-metal / Litvínov, Cutterred Flesh death-metal / Karlovy Vary, Necnon mortuss black-death / Neratovice, BOB thrash-punk / Teplice a Bugyna unplugged z Meziboří.

 


DRUM STORM volume 8 – sobota 22.2.  220214_pono

Sobota, jejíž datum je plný dvojek, bude patřit další velmi očekávané akci, kterou je party z oblíbené série Drum Storm. Osmé pokračování tohoto cyklu, který režíruje místní parta Basstrike Crew, slibuje vedle už tradičních a osvědčených Djs z pořádajícího kolektivu také velmi zajímavé hosty. Prvním z nich je Petr Vicher aka Qo, producent a Dj původem z malé vesničky Kunčice pod Ondřejníkem. Druhým pak mladý talentovaný producent a Dj Marek Vehovský aka Computerartist z Havířova. Oba se představí jak s vlastním setem tak společným a „pekelným B2B“. Místní scénu bude ješte reprezentovat mostecký Dj a producent Holy z UNdead Army.

 


 HENTAI CORPORATION V PONORCE – pátek 28.2. [TIP KLUBU!] 280214_pono

Poslední únorovou akcí bude koncert a zároveň tip klubu. Do Litvínova přijede představit svou debutovou desku hudební skupina s pověstí jedné z nejtalentovanějších a zároveň nejkontroverznějších kapel současné české hudební scény. A tou kapelou jsou pražští Hentai Corporation. Thrash-rock’n’roll s nevídanou zběsilostí svých živých vystoupení, nápaditými instrumentálními linkami a skvělým vokálem excentrického Radka Škarohlída. Svou kontroverznost dokazují nejen specifickou komunikací se svými fanoušky, nebo klipem k songu Equilibristic Brides, ale třeba i názvem zmiňovaného alba, který si jen těžko zapamatujete: The Spectre Of Corporatism: Starship Shaped Schnitzels From Planet Breadcrumbs Are Attacking A Giant Tree Monster Who Has A Vagina And Holds Hitler Hostage. Jako hosta si pozvali kapelu neméně zajímavou. Ambiciózní rocková kapela Doctor Victor vsadila na důraz na silné a energické kytarové riffy. A daří se jim. Začátkem února je třeba čeká vystoupení v Thajsku, v rámci mezinárodní soutěže Global Battle of the Bands. Nezbývá než dodat, že nechat si ujít v Ponorce koncert těchto dvou kapel, by bylo více než politováníhodné.

 


Sledujte program na stránkách klubu či Bandzone, kde je průběžně aktualizován, nebo na Facebooku, kde se objevují všechny novinky a informace z klubu.

Těšíme se na viděnou v klubu.

PonoTeam.