Ponorka pluje dál

Ponorka - Litvínov
Ponorka – Litvínov

Hudební klub Ponorka Litvínov vstupuje do další sezóny. Na jaře roku 2014 to vypadalo všelijak a skutečně nebylo daleko k tomu, aby tenhle litvínovský klub skončil a nestačil by ani oslavit čtvrté narozeniny. Nakonec byla podepsána nová smlouva a v létě začaly první úpravy (sociální zařízení, rozvody vody, pódium atd.). Podle všeho se některé zamýšlené stavební úpravy a další vylepšení protáhnou a pracovat se na nich v Ponorce bude ještě v září, ale na první akci už se můžeme těšit ještě v srpnu. Podzimní program není ještě úplně kompletní a samozřejmě se může ještě měnit a i už domluvené a potvrzené akce se nakonec mohou uskutečnit v jiný termín a nebo mohou být nahrazeny programem jiným. Tak jako tak, na následujících řádcích si ve zkratce shrneme ty akce a termíny, jejichž program už známe.

Vyplouváme do nové sezóny – Srpen 2014

První zmiňovanou akcí je party, která proběhne v pátek 29. srpna. Termín si zamluvila domácí partička Basstrike Crew a jejich DOPE VIBEZ vol.II slibuje drum’n’bass mejdan. Basstrike parties jsou vyhlášené a v Ponorce už mají svou tradici a jméno.

Nabíráme dech – Září 2014

Protože nebylo úplně jisté, že se všechny plánované úpravy v Ponorce stihnou do konce prázdnin, byl program v září ponechán tak nějak svému osudu a týden před začátkem měsíce jsou známy pouze dvě akce. Tou první je několikanásobná oslava narozenin bez bližšího upřesnění, na které vystoupí v pátek 12. září Dj Wnouče a pracovně je nazvána B-DAY PARTY. Druhá známá zářijová akce se uskuteční v pátek 26. září a půjde o koncert punk-rockových kapel THE FIALKY A NEŽFALEŠ V PONORCE.

Plujeme naplno – Říjen 2014

Desátý měsíc roku 2014 už v program Ponorky vypadá jako program hudebního klubu. V pátek 3. října proběhne hip hop party PAULIE GARAND A KENNY ROUGH V PONORCE a ohlasy na tuto akci jsou až nečekané. Hned v sobotu 4. října se můžeme těšit na další punk-rockový večírek a kapely DO ŘADY! + ZERO ZERO + LEGALIZACE V PONORCE.

Zastávka CHANGE TODAY TOUR 2014 v pátek 10. října přiváží do Ponorky hardcore koncert kapel otherparts, Attack The Hero a  mosteckých Faces are Fiction. Program na sobotu 11. října se zatím hledá.

Třetí říjnový víkend se v Ponorce uskuteční dvě parties pod jednou hlavičkou. BENEFIČNÍ VÍKEND PRO PLANET UNDERGROUND je věnován podpoře snah na znovuotevření ústeckého koncertního prostoru Planet Underground Baru. V pátek 17. října se o zábavu postará Gummo sound kref a jejich hosté a v sobotu 18. října Basstrike Crew. 100% ze vstupného z obou dnů půjde na Veřejnou sbírku pro Planet!

Pátek 24. října vystoupí MICHAL PROKOP TRIO V PONORCE, konkrétně tedy v obsazení Michal Prokop – kytara, zpěv, Luboš Andršt – kytara a Jan Hrubý – housle. Sobotu 25. října má v Ponorce zamluvenu pro svou party vlastně rezident klubu Dj Fidlushek.

Poslední říjnový den, pátek 31. října, je mimo jiné Halloween a tak se v podstatě stylově uskuteční KARNEVAL V PONORCE spojený s oslavou jedněch kulatých narozenin.

Stále plnou parou vpřed – Listopad 2014

Hned v sobotu 1. listopadu to vezmeme pěkně ostře a tak se můžeme těšit na koncert KURTIZÁNY Z 25. AVENUE + STATUS PRAESENTS A LOCO LOCO V PONORCE.

Pátek 7. listopadu proběhne v Ponorce další ročník lokální přehlídky básníků a básnířek LITVÍNOVSKÁ TRIOLA 2014. Akce s letitou tradicí a podruhé v řadě právě v klubu v podzemí Citadely. Program na sobotu 8. listopadu se zatím hledá.

Další z oblíbených parties organizovaných pod hlavičkou Basstrike Crew se uskuteční v pátek 14. listopadu. Na sobotu 15. listopadu se připravuje další akce na podporu Planet Underground Baru a tentokrát to bude koncert. Vystupující kapely jsou zatím v jednání.

V pátek 21. listopadu proběhne koncert „nejen pro holky“, takže se můžeme těšit na vystoupení UDG A VOXEL V PONORCE. Den na to, tedy v sobotu 22. listopadu proběhne již podruhé multi-žánrový ARTIST WORKSHOP V PONORCE, který měl na jaře poměrně úspěch.

Celkem pravidelně se v Ponorce uskutečňují parties v režii ‚bandy severočeckejch budižkničemů‘ Dwarf SoundSystem a jedna z jejich akcí se uskuteční v pátek 28. listopadu. Jestli se něco v Ponorce uskuteční i v sobotu 29. listopadu se teprve uvidí.

Nadoraz – Prosinec 2014

Prosinec je ještě poměrně daleko a detaily akcí se ladí, program vypadá víc než zajímavě. Poslední měsíc tohoto roku odstartuje v pátek 5. prosince akce pro děti i rodiče MIKULÁŠSKÁ BESÍDKA V PONORCEProgram na sobotu 6. prosince se zatím hledá.

Pátek 12. prosince bude opět patřit další techno akci a oslavě narozenin. Jako každý rok nás čeká DJ FIDLUSHEK B-DAY PARTY. Na sobotu 13. prosince je v jednání koncert, kde by se mělo představit několik hardcore kapel. Konkrétní jména budou zveřejněna později.

Zajímavý koncert se uskuteční také v pátek 19. prosince, kdy se v Litvínově zastaví TOTÁLNÍ NASAZENÍ BANDZONE.CZ TOUR 2014. Totální nasazení vedle nové desky přivezou ještě kapely Deratizéři a Covers For LoversProgram na sobotu 20. prosince se zatím hledá.

Již tradičně je konec roku spojen v Ponorce s tradičními mejdany, které byly v minulých letech vždy víc než povedené. TRADIČNÍ VÁNOČNÍ BESÍDKA V PONORCE v režii Xaviera Baumaxy a kapely Ovečky a ostatní se spoustou překvapení se uskuteční ve čtvrtek 25. prosince. V pátek 26. prosince proběhne TRADIČNÍ VÁNOČNÍ KONCERT V PONORCE kapely Definitivní Ententýk. V sobotu 27. prosince se můžeme opět těšit na party v režii kolektivu Dwarf SoundSystem.

A o úplný závěr roku letošního a přivítání toho nového se postarají Basstrike Crew. Takže ve středu 31. prosince drum’n’bass SILVESTR 2014 V PONORCE!


Program je snad pestrý, zajímavý a poměrně bohatý. Detaily jednotlivých akcí včetně interpretů, plakátů, událostí na Facebooku a veškerými bližšími informacemi jsou zveřejňovány postupně a průběžně na stránkách klubu a je o nich také informováno na profilové stránce na Facebooku. Program se samozřejmě může měnit, takže pokud nechcete, aby vám něco uniklo, sledujte komunikační kanály klubu.

Těšíme se na viděnou v klubu. PonoTeam.

Hudební klub Ponorka Litvínov

Web: www.ponorka-litvinov.cz

Bandzone: bandzone.cz/klub/ponorka

Facebook: www.facebook.com/Ponorka.Litvinov

2 trackbacky / pingbacky

  1. Podzim 2014 v litvínovské Ponorce - Kultura na severu
  2. Podzim 2014 v litvínovské Ponorce - Koncerty na severu

Komentáře jsou uzavřeny.