Duben 2014 v Ponorce

ponologo1-jpg Duben už ani tak neklepe na dveře, jako je spíš rozrazil a vtrhl také do Hudebního klubu Ponorka Litvínov. Březen přinesl do podzemní Citadely poměrně rozmanitou nabídku hudebních stylů a samozřejmě také spoustu zábavy. Následující měsíc je na zajímavé akce a interprety snad také celkem bohatý. Těšit se můžeme třeba na písničkáře, kteří vystoupí hned zkraje měsíce, nebo ‚tetovací workshop‘ s výstavou i ukázkou prací zkrášlování těla. Chybět nemůže kytarová hudba a ani party s elektronickou muzikou. Přestože se o tom moc nemluví, budoucnost Ponorky není vůbec jasná a jeden z nejdéle fungujících litvínovských hudebních klubů v historii města čeká na rozhodnutí o prodloužení či neprodloužení nájemní smlouvy. I to je jeden z důvodů, proč si dubnové akce v Ponorce nenechat ujít.


● KONCERT – pátek 4.4.
XINDL X – ČECHÁČEK S KYTAROU NA TURNÉ

040414_pono-nf

Jak už bylo zmíněno v úvodu, dubnový program v Ponorce otevře v pátek 4. dubna koncert písničkářů. V rámci turné Čecháček s kytarou na turné přijede do Litvínova propagovat svou novou desku pražský popový písničkář a ‚rapující folkař‘ Xindl X. Ke svému turné říká, že se rozhodl zůstat na podiu sám se svojí kytarou, přesně tak, jak tomu bylo v jeho úplných začátcích. Deska Čecháček Made teprve vyjde, ale první singl Barbína už má téměř milion zhlédnutí. Jako host, a předskokan celé české části turné, se v Ponorce představí písničkářský objev Petr Lüftner, který vloni zabodoval svým internetovým hitem Ty jsi to Ústí.

[Upozorňujeme, že klub bude zpřístupněn až v 19:30!]

Vstupenky si lze v předprodeji zakoupit v pokladně Citadely. [Poslední den předprodeje je čtvrtek 3.4.2014]


● KONCERT – pátek 11.4.
WORLDHOOD + BURNING STEPS V PONORCE

110414_pono-fin

Vzpomínáte si na ty časy, kdy se v pátek večer chodilo na koncerty? Pojďme si v pátek 11. dubna zavzpomínat a udělat si retro večer. Nebojte, kamarádi se vám posmívat nebudou, všichni totiž budou taky v Ponorce na Worldhood a Burning Steps!“ Takhle zvou kapely na koncert, na kterém se v Litvínově, snad dokonce poprvé, představí pražská kapela Worldhood, ‚kapela složená z lidí, kteří se dokážou do nekonečna bavit jen o kapelách a muzice‘. Melancholický rock i přímočarý punk, to jsou Worldhood. Druhou kapelou jsou – kdysi vlastně domácí – Burning Steps. Ti se na pódium v Ponorce vrací po více než roce a půl, ale pro místní fanoušky i fanynky hardcore/punku stále není potřeba tuhle kapelu nijak zvlášť představovat. Takže věříme spolu s kapelou, že „snad nebudete měkký, dorazíte a bude trochu mejdan, ne?“


● KONCERT – sobota 12.4.
OLD SCHOOL PUNK PARTY

100414_pono

V sobotu 12. dubna se bude v Ponorce slavit i vzpomínat. Do Litvínova v rámci v loňském roce započatého turné k pětatřicátému výročí založení kapely zavítá legendární pražská kapela Zikkurat. Zikkurat patří k těm kapelám, které psaly historii české alternativní hudby  a punku a to již od roku 1978. Ovlivnila spoustu začínajících skupin…‘ Do druhé půlky osmdesátých let dvacátého století sahá historie Haj hou z Chomutova, druhé kapely, která se na této akci představí. Obě kapely mají sice punkové kořeny, ale ke své tvorbě přistupují neortodoxně, což dávají najevo přívlastkem ‚alternativní‘.


● PARTY – pátek 18.4.
DRUMSTORM volume 9 [TIP KLUBU!]

180414_pono

Ponorka plus drum’n’bass rovná se Basstrike Crew. A když se řekne Basstrike Crew vybavit se může třeba řada parties s názvem DRUMSTORM. A právě tahle severočeská parta kluků připravuje na pátek 18. dubna už deváté pokračování tohoto seriálu a jako vždy se je na co těšit. Vedle Tabyho z Basstrike Crew se představí Azawakk & Estewes z ArA CompanyWormick & Dumpling + MC Fat Fery z Bad Control CrewVirCZ + MC Binja z Mad Bass Unity nebo Bizzare z Audio Pandora. Hlavním hostem a tahákem tohoto večera bude ostravská drum’n’bassová ‚dvoika.troika‘ C.phone a Limitedd s projektem No Money, s kterými ještě přijede špičkový MC Coppa (UK). Ještě pár slov o No Money. ‚Přišli s charakteristickým zvukem ovlivněným neurofunkem a zároveň čerpajícím z toho nejlepšího z dalších drum’n’bassových stylů, spojujícím nekompromisní rebelství s precizně odměřenými basy i beaty.‘ Označení akce jako Tip klubu! bylo samozřejmostí.


● WORKSHOP / KONCERT – sobota 19.4.
ARTIST WORKSHOP

190414_pono

Náročný třetí dubnový víkend bude v Ponorce pokračovat hned v sobotu 19. dubna, kdy už ve 13°° odstartuje multižánrový workshop. V rámci této akce nejdříve představí svou práci tatéři a tatérky, včetně praktických ukázek. Vedle tetování se dostane také na další zkrášlování těla a to třeba piercing nebo ‚hairstyling‘. V klubu by měla být instalována výstava prací i dalších umělců a umělkyň. Večer pak proběhne koncert kapel ze severu Čech. Vystoupí ‚legendární‘ litvínovská pop-punková kapela Fakedown. Z mostu přijedou neméně pop-punkoví Call Tracy a z Loun přijede předvést své pojetí hardcore/punku kapela Iluze Skutečnosti. Po koncertě bude následovat afterparty, kterou ‚ošéfují‘ mostečtí hip-hopeři Cardinal Assault.

 


● KONCERT – pátek 25.4.
KRUCIPÜSK – BOOMBAY TOUR 2014 [TIP KLUBU!]

250414_pono

Představovat fanouškům a fanynkám rockové muziky kapelu, která vystoupí v Ponorce během posledního dubnového víkendu, je asi jako nosit vodu do oceánu. V pátek 25. dubna se do Litvínova a hlavně do Ponorky po několikáté vrací, tentokrát však po více než dvou letech, a samozřejmě jako Tip klubu!, liberecká kapela Krucipüsk. Jejich litvínovské koncerty měly vždy vynikající atmosféru a tak tomu bude snad i letos, kdy v rámci jarní části šňůry BOMBAY TOUR přijedou představit svou aktuální desku Boombay. Jako support se představí děčínská kapela A New Chapter, která se netají tím, že je právě Krucipüsk inspirovali v jejich tvorbě. Navíc tahle kapela už má jistě po řadě koncertů v regionu své fanoušky i v Litvínově a okolí.

[Upozorňujeme, že na koncert je k dispozici omezený počet vstupenek.]

Vstupenky si lze v předprodeji zakoupit v pokladně Citadely.


● KONCERT – sobota 26.4.
SKYWALKER, FACES ARE FICTION, MINUTE OF FAME A SIGHT

260414_pono

Poslední akce v měsíci v Ponorce proběhne v sobotu 26. dubna a půjde také o koncert. Tentokrát se na pódiu vystřídají hned čtyři kapely. A vypadá to na řádně našlapanou akci. Mostecká post-hardcore či rock-crossover kapela Faces are Fiction, která už má v Ponorce nějaký ten koncert za sebou, se po půl roce právě do podzemních prostor Citadely vrací a přizvala si hosty hodné pozornosti. Pražští hardcoristé Skywalker byli v Ponorce naposledy začátkem loňského roku. Jejich litvínovské koncerty byly vždy neskutečný masakr! Plzeňská post-hardcore kapela Minute Of Fame vystoupí v Ponorce poprvé, stejně jako Sights, kteří se řadí do škatulky metalcore, ale po poslechu nahrávek obou kapel nelze než konstatovat očekávání silného koncertního zážitku.


pono_program-2014_duben_WEB

Sledujte program na stránkách klubu či Bandzone, kde je průběžně aktualizován, nebo na Facebooku, kde se objevují všechny novinky a informace z klubu.

Těšíme se na viděnou v klubu.

PonoTeam.