Projekce filmu Jan Palach

Litvínov Do TOHO zve v sobotu 19. ledna 2019 do Hudebního klubu Ponorka Litvínov na projekci filmu Jan Palach režiséra Roberta Sedláčka. Projekce ve 20:15 naváže na shromáždění na litvínovském náměstí Míru nazvané Uctění památky Jana Palacha a dalších mučedníků z doby okupace, které začíná v 19:00.

Jan Palach
Robert Sedláček / Česko a Slovensko / 2018 / 124 min

Film sleduje posledních několik měsíců života Jana Palacha. Pozoruje na základě dostupných faktických pramenů a zároveň přemýšlí, co tomu mladému muži táhlo hlavou. Jan Palach nikomu z blízkých o svém rozhodnutí dopředu neřekl. Ani nenaznačil, že by něčeho takového byl schopen. Ve filmu prochází vztahem se svou přítelkyní, bouřlivým kolejním životem roku 68, doma ve Všetatech soužitím s mámou, jako brigádník míří do Francie a Kazachstánu, chodí do školy, pozoruje a mlčí.

Stejně jako se od podzimu roku 68 mění veřejný život, ráz ulic i výrazy lidí, stává se něco s Janem. Jak to, že si ničeho nevšimla jeho dívka, máma, spolužáci? Nebo si všimli, ale v tom, jak všechno kolem upadalo závratnou rychlostí do deprese, považovali Janovu proměnu za přirozenou součást všeho okolo?

Událost na Facebooku.

Klub má v sobotu otevřeno od 18:00 a projekce začne ve 20:15, po přesunu ze shromáždění na náměstí Míru.

20190119_pono