One Foot Skanking #3: Ryhha v Ponorce

Máme tu další klubovou sezónu a s ní i další party ze série akcí pod hlavičkou One Foot Skanking. V pátek 12. října 2018 se v Hudebním klubu Ponorka Litvínov za mikrofon postaví slovenský srandista, který si říká Ryhha. O zbytek noci se postarají tradičně chomutovští Imperial Souljahs společně s bílinskými Saigon Project.

„Slovenský Mc Ryhha se věnuje psaní a nahrávání songů od roku 2004, kdy působil v místní rapové crew. Na reggae dancehall stage vyskakuje poprvé v listopadu 2010 a od té doby „oryhhynálním“ stylem podporuje soundsystémy na Slovensku i v Česku. Vědom si svých zpěváckých defikapacit vsází především na flow a lyriku, která může být pozitivní jako i satirická a kritizující. Označuje se za milovníka kvalitního rýmu a i svoje myšlenky rád zaobaluje do slovních hříček a metafor,“ lákal na jeho vystoupení letos Mo’Fire festival.

Saigon Project jsou Hundread, Krtšt, Shotta. Parta, která od roku 2007 víří fádní vody nejen severozápadní české scény tím nejnovějším ze světa dubstepu, 140 jungle, dubwize a raggajungle. Domácím působištěm je Bílina a širší okolí, kde se kluci zasluhují o šíření pozitivních vibrací na pravidelných reggae, du-step a raggajungle večírcích.

Imperial Souljahs jsou Říhoun, OffChuck a Mikejz, trojice selektorů z Chomutova působících od roku 2016, která se nechala učarovat krásou vinylu. Lze od nich slyšet jak roots hity, tak i steppa dub nebo 8bit melodie, produkci Mungos, Mahom, Kanka, nebo třeba Major Lazera. Zabrousí i do dancehallu nebo triphopu. Jejich selekce umí být pozitivní i tak trochu dark.

Událost na Facebooku.

Ponorka má otevřeno v pátek už od 18:00 a party se začne rozjíždět kolem deváté.

20181012_pono2